محل تبلیغات شما

آدم‌های بی‌گناه فقط دارند رفتارهای زبانی را که در محیط وجود دارد تقلید می‌کنند و من هم قطعاً دارم همین کار را می‌کنم یعنی تقلید از الگوواره­های زبانی . حالا یکی دوست دارد الگوواره‌های رفتاری روشنفکری استفاده کند، یکی دوست دارد مؤمن نشان دهد .

گاهی اوقات بعضی از این الگوواره­های رفتاری خیلی مرا اذیت می‌کند . کاملاً آگاه هستم که پشت همه این رفتارها ممکن است تنها 5 یا 10 درصد آگاهی وجود داشته باشد، من اما حس می‌کنم آگاهانه‌تر واکنش نشان می‌دهم به این الگووارهها .

هیچ اصالتی در کار نیست

و هیچ خلاقیتی هم

و هیچ ابداعی

و هیچ

و

بگذریم . امیدوارم بتوانم برای این تغییر بزرگ بیشتر روی خودم کار کنم و بتوانم دیگران را بی‌خیال‌تر تحمل کنم تا ترکش­های رفتارهای ناخودآگاهانه­اشان کمتر به من اصابت کند.

این هم یک روز دیگر بود که گذشت و فقدان جان عزیزم کماکان دست به دنباله­ ی ستاره­ های دنباله‌دار شب دراز قامت می­اندازد و تکه­ های آیینه خورد شده را از چشمانم درمیاورد.

-فقدان جان عزیزم! خوشحالم که آیینه را شکستم چون آن شب تو پشت سرم بودی و من نمی­خواستم روی ماهت را توی آن آیینه سفید ببینم. به‌هرحال میدانم که دست از سرم برنمی‌داری . .

Buridan's ass یا خر بوریدان

A Post-Structural Investigation of the Concept of Time in David Ives's works

هر متن ادبی سه نویسنده دارد

هم ,آیینه ,کار ,  ,دوست ,الگوواره­های ,و هیچ ,و من ,فقدان جان ,جان عزیزم ,دوست دارد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پرسش مهر 20